…Złamanie Traktatu Suwalskiego i Żeligowskiada były największym błędem, który zaciążył na losach tej części Europy Wschodniej. A stworzona przez Piłsudskiego Litwa Środkowa, była niewątpliwie szopką wysoce szkodliwą. Józef Mackiewicz. O pewnej, ostatniej próbie i o zastrzelonym Bubnickim. Kultura, 1954

-Ar jau apsisprendei, už kurį kandidatą balsuosi prezidento rinkimuose, - paklausiau inteligentiškos išvaizdos savo kaimyno. Jis man išdidžiai pareiškė, kad jokiuose rinkimuose nedalyvauja, nes beveik visi, priėję prie viešųjų išteklių, vagia tautos uždirbtas lėšas arba jas švaisto be jokios naudos bendram reikalui. Kaip uogomis ant torto jis savo argumentus papuošė čekiukų skandalo savivaldybėse ir Seimo narių gobšavimo, pasisavinant darbui Seime gautas priemones, pavyzdžiais. Nedalyvavimu rinkimuose kaimynas puikavosi kaip garbingu savo elgesiu, nes taip jis esą neprisidedąs prie ,,vagių šaikų“ atsiradimo.

Vakar, balandžio 10 dieną, Lietuvos Respublikos Seime vyko diskusija apie galimybę Lietuvai pereiti į pilietinės visuomenės valstybingumo vertybinių nuostatų sąlygas. Šios konferencijos svarbiausia ašimi tapo advokato Jono Ivoškos monografijoje ,,Pilietinės visuomenės teisiniai valstybingumo pagrindai“ pateiktos įžvalgos dėl Lietuvos valstybės savivaldos modelio pasirinkimo galimybes, vertinant tolesnę šalies valstybingumo raidą.

Vakar, 2024 m. kovo 16 d., Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje vyko konferencija “Vienos dainos ir lauko žmonės“, skirta Antano Macijausko 150-osioms gimimo metinėms ir lietuviškos spaudos atgavimo 120-osioms metinėms. Lietuvos Respublikos Seimas į 2024 metų atmintinų datų sąrašą įtraukė Antano Macijausko vardą bei lietuviškos spaudos atgavimo 120-metį. Šios reikšmingos datos tapo „Biržai – lietuvių kalbos dienų sostinė 2024“ ciklo dalimi.

1869 metais kovo 7 dieną Latvijoje gimė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Donatas Malinauskas. Vėliau jo šeima daugelį metų gyveno Jankovičuose, greta dabartinės Onuškio seniūnijos teritorijos esančiame kaime. Onuškio krašto žmonėse dar gyvas atminimas apie šį neeilinį žmogų. Dar galima pasivaikščioti įspūdinga liepų alėja, kuria vaikštinėjo Donatas Malinauskas, jo šeimos nariai, garbūs svečiai iš Vilniaus ir kitų kraštų. Dar yra žmonių, prisimenančių iškilių asmenų vizitus ir bajorų gyvenimo nuotrupas

Gerbiami mūsų svetainės skaitytojai!
Peržvelgus pretendentų LR prezidento rinkimuose programines tezes, daugiausia realių pokyčių, kuriuos gali ne tik inicijuoti, bet ir įgyvendinti valstybės vadovas, pavyko rasti teisininko, profesoriaus Igno Vėgėlės programiniuose siekiuose. Vien tai, kad jis numato įvesti ne tik politinę, bet ir teisinę politikų bei valdininkų atsakomybę yra labai svarbių permainų sąlyga. Siekis suvaldyti maisto, elektros ir kuro kainas atsilieptų kiekvieno šalies piliečio materialinio gyvenimo kokybei.

Verta pastebėti, kad dauguma pretendentų prezidento rinkimuose ar jų komandų nariai „purvais“ drabsto ir nebūtais dalykais kaltina bei šmeižia profesorių Igną Vėgėlę, o jis, neatsakydamas tuo pačiu, kultūringai aiškina, ką reikia daryti žmonių turtinės atskirties mažinimui, reiškiant dėmesį kiekvieno žmogaus poreikiams ir lūkesčiams. Tai rodo asmenybės brandą ir patikimumą.

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com