…Komuniści, jeszcze z doświadczenia wojny domowej wiedzą, że niczym tak się nie przyciąga i nie wiąże ze sobą nacjonalizmu, jak popieraniem jego nienawiści do innego narodu. Józef Mackiewicz. Zwycięstwo prowokacji, 1962

Prašymas inicijuoti atsisakymą nuo privilegijų
Vilnius, 2013-12-04
Gerb. Teisėjau. Pastaruoju metu Lietuvos visuomenėje vis plačiau diskutuojama apie tai, kad mūsų valstybėje veikia ir plečiasi antikonstitucinė socialinės apsaugos sistema, kuri pensinio amžiaus piliečius yra padalijusi į dvi grupes: tie, kuriems pensijos mokamos per „Sodrą“, ir tie, kuriems, be senatvės ar invalidumo pensijų, nustatytų LR Konstitucijoje, papildomai mokamos valstybinės pensijos ar rentos, nors vieni ir kiti dirbdami mokėjo vieną „Sodros“ mokestį. Nežiūrint, kad reiškinys akivaizdžiai prieštarauja LR Konstitucijos preambulei bei 29 ir 52 straipsniams - jo mastas yra milžiniškas, o antikonstitucines pensijas ar rentas per visuomenei nežinomus centrus ir įstaigas gauna jau apie 110 tūkst. asmenų!

Tuo pačiu metu socialinės apsaugos sistema kaimyninėse ES šalyse – Estijoje, Latvijoje ir Lenkijoje, skirtingai negu pas mus, veikia pagal tų šalių Konstitucijas ir visi piliečiai gauna vieną senatvės pensiją per vieną įstaigą, atitinkančią mūsų „Sodrą“.

Valstybė – tai piliečių šeima. Įsivaizduokite, Gerb. Teisėjau kad motina dalį savo vaikų maitina sočiai prie vieno stalo, o kitą dalį – prie kito stalo laiko pusbadžiu. Ar tokia šeima gali būti stipri ir ar tų pažemintų vaikų palikuonys neieškos kitų namų?

Kiekvienas mąstantis pilietis, nepriklausomai nuo to, kokiai grupei jį priskyrė valdantieji, supranta, kad tokia LR Konstitucijai prieštaraujanti sistema griauna valstybingumo pamatus, plečia teisinį nihilizmą, didina piliečių atskirtį, labai skatina emigraciją. Be to, tai ypač šiurkštus žmogaus teisių masinis pažaidimas, kai dalis piliečių, tarp jų ir daugiavaikės motinos, gyvena žemiau skurdo ribos, o kita dalis - nepelnytai gauna antikonstitucinės papildomos išmokas, leidžiančias prabangiai gyventi. Pažymėtina, kad tas antikonstitucines priemokas valstybinių pensijų pavidalu nuo 2003 metų gauna ir šalies Konstitucinio teismo teisėjai.

Apie susiklosčiusią padėtį informavome Lietuvos Respublikos premjerą bei Konstitucinio Teismo pirmininką. Deja, iš atsakymų supratome, kad atsisakyti nuo antikonstitucinės privilegijų sistemos vis dar trūksta ryžto.

Gerb. Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėjau, pavienių asmenų atsisakymas antikonstitucinių privilegijų būtų labai svarbus moralinis žingsnis, kuris galbūt paskatintų ir kitus atsisakyti nuo neteisėtų privilegijų. Tai leistų teisėtai ir teisingai pagerinti padėtį tremtiniams ir politiniams kaliniams, daugiavaikėms motinoms, kultūros darbuotojams.

Laukdami Jūsų geranoriško gesto, linkime Jums geros valios  ir prasmingų darbų Lietuvos ir Europos Sąjungos labui.

Pilietinės savisaugos brolijos KAMANĖ                           Fondo „Vilniaus klodai“ pirmininkas
patikėtinis Jonas Ivoška, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  Vilnius           Ryšard Maceikianec, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Vilnius,                                

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com