…Historia jest bardzo długa i bardzo zawiła. Chodzi o to, że ongiś, dawno, było państwo nie tyle bogate, co wielkie i, jak na mój gust, piękne, pod nazwą Wielkie Księstwo Litewskie. I oto raptem wszyscy wyrzekli się po nim sukcesji… Józef Mackiewicz.  Kultura, 1954

Pirmadienį buvo išplatintas grupės Lietuvos rašytojų (Stanislovo Abromavičiaus, Zitos Gaižauskaitės, Roberto Keturakio, Aldonos Puišytės ir Vlado Vaitkevičiaus) kreipimasis į geros valios žmones ir žurnalistus, kuriame rašytojai išreiškia savo susirūpinimą dėl Lietuvos demokratijos.
„Mes, grupė Lietuvos rašytojų sąjungos narių, sunerimę dėl žmogiškumą ir demokratiją paminančių veiksmų Lietuvoje, kreipiamės į Lietuvos žurnalistus, nepriklausomus, nepraradusius tautinės savimonės vis dar tarnaujančius spaudos magnatams, prašydami informuoti plačiąją visuomenę apie prievartą ir nusikalstamus persekiojimus tų, kurie pilietinę atsakomybę ginančiais veiksmais priešinasi nužmogėjančiai policijos, prokuratūros, teismų, specialiųjų tarnybų agresyviai savivalei.

Žmonių sambūriai aikštėse, vaikiški piešinėliai ant asfalto, reiškiama nuomonė apie gyvenimo aktualijas, kritika, skirta paminantiems žmogaus teises, pradėta traktuoti kaip nusikaltimus valstybei. Į žmonių reikalavimus, kad būtų paaiškinta, ką visa tai reiškia, pasigirsta Kudirkos „Viršininkų“ Vakanalijaus Vziatkovičiaus balsas: o mums į tuos reikalavimus nusispjaut!

Mus sujaudino įvykiai Kaune, kai už savo Tėvynės – LIETUVA – užrašymą kreidelėmis Neries krantinėje policijos pajėgos „nusikaltėlius“, tarp kurių buvo ir nepilnamečių, nuvežė į policijos būstinę aiškintis Tėvynės vardo semantiką.

Nejaugi mūsų policija intelektualėja?

Deja, žiniasklaida, išskyrus „Kauno dieną“, publikavusi kelias nuotraukas, apie tą policijos intelektualėjimo atvejį nutylėjo. Beje, vadinamasis visuomeninis transliuotojas LRT tapo uždaresnis už magnatų papirktą žiniasklaidą ir atviresnis už vieno įžūlėjančio politikos veikėjo, su antrankių žymėmis ant riešų, špygas televizorių ekranuose.

Minima žiniasklaida netarnauja Lietuvos žmonėms.

Policija mums siūlo mainus – už labai gerus atlyginimus garantuoti piliečiams saugumą, tik nežinia kokį – namuose ar areštinėse?

Ir estetinis policijos ūgtelėjimas viltingas – žavimasi nenuplaunamais dažais grafičiais išmargintomis ar grafomaniškai ištepliotomis akivaizdžiausiomis Kauno gervėmis. Ir sunku suprasti, kaip ta pati estetiškai ūgtelėjusi policija suriečiama magiškųjų mėšlungių, pastebėjus kreidelėmis ant asfalto užrašančios Tėvynės vardą?

Tvirtėja būtinybė – prašyti geros valios žmonių ir žurnalistų bet kokiais būdais (interneto svetainės, visų pirma www.uzteisinguma.lt, www.alfa.lt, www.delfi.lt, www.bernardinai.lt, www.neringavenckiene.lt, visoje sąžinę nepraradusioje žiniasklaidoje) informuoti apie prievartą, neteisėtus pareigūnų veiksmus, kurie vyksta visoje Lietuvoje.

Šiuo metu svarbiausias mūsų ginklas – viešumas, nes mūsų valstybė (su visais savo organais) pavojingai smunka aklavietėn“, – savo laišką baigia rašytojai.

2012-06-11, Alfa.lt


Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com