…Zaszedł bowiem podczas ostatniej wojny ciekawy paradoks historyczny na terenie Wschodniej Europy. Od Petsamo po Morze Czarne, wszystko co było demokratyczne z pochodzenia, a więc narody chłopskie jak Białorusini, Ukraińcy oraz te państwa, które zdobyły sobie niezależność niejako „rękami czarnymi od pługa”, Finlandia, Estonia, Łotwa, Litwa, uznały za wroga nr 1 - Związek Sowiecki. W jednolitym łańcuchu; jedynie „szlachecka” Polska i „kapitalistyczne” Czechy za wroga nr 1 uznały Trzecią Rzeszę, a z Sowietami zawarły przymierze. Józef Mackiewicz. O pewnej, ostatniej próbie i o zastrzelonym Bubnickim. Kultura, 1954

Spec.propagandos (užsienio slaptųjų tarnybų?) pasekmės Lietuvoje: užuot auginus tautinę savimonę ir tautiškumą ir, pvz., raginus Kovo 11-ąją švęsti su tautiniais atributais, siūloma už Kovo 11-osios šventimą bausti - net ir traukiant baudžiamojon atsakomybėn .
Ką daryti, jeigu Lietuva uždarytų Rusijai tranzitą į Kaliningradą? Atsakymas į šį klausimą yra baltame voke, kuris būtų paduotas Rusijos prezidentui V.Putinui, jeigu tokia problema atsirastų.
Analizės, galimi problemų sprendimo būdai ir panašiai – tai viena iš Rusijos analitinės slaptosios tarnybos, įsikūrusios sugriuvus TSRS vietoj buvusios TSKP CK slaptosios tarnybos, funkcijų. Slaptoji analitinė tarnyba – tai tas branduolys, kuris formuoja Rusijos valstybinę politiką. Įskaitant ir analizę, kaip elgtis su Lietuva. Lietuva, pagal juos, yra labai gilias istorines šaknis turinti valstybė, o Estija ir Latvija – spekuliatyvinės valstybės. Todėl Lietuvai ir neleidžiama augti „aukštyn ir didyn“.

Be to, iš Latvijos ir Estijos Maskva nespėjo savo agentūrinių bylų išsivežti, todėl Latvija ir Estija galėjo apsivalyti. Tuo tarpu didžiąją dalį savo agentūros bylų iš Lietuvos Maskva išsivežė. Taigi, galima įsivaizduoti, kiek likę Maskvos agentūros, t.y. „svetimkūnių“, Lietuvoje.

Taigi, viena iš priežasčių, kodėl Lietuva niekaip negali normaliai augti kaip valstybė– tuntas Maskvos „svetimkūnių“ Lietuvoje (tuo pačiu ES ir NATO), per kuriuos Lietuva naikinama kaip valstybė – nes, pagal Rusijos slaptosios tarnybos analizę, Lietuva yra GILIAS ISTORINES ŠAKNIS TURINTI VALSTYBĖ, ir Rusijos slaptosios tarnybos analizė Rusijos vadovybei – kad Lietuvą reikia silpninti ir laikyti „po spaudimu“.

Kita priežastis, kodėl Lietuva neauga kaip valstybė - dalis agentūrinių bylų atsidūrė Vašingtono rankose, ir ši „persiverbavusi kitam šeimininkui“ agentūra taip pat vykdo antivalstybinę politiką Lietuvoje – „tapkime Lenkijos provincija, kad galėtume kartu su Lenkija susivienyti prieš Rusiją“.

Čia reiktų pastebėti, kad „Lenkija – Rytų Europos lyderė“ projektą, kuriame Lietuvai numatytas Lenkijos provincijos vaidmuo, Vašingtonas pradėjo vykdyti po to, kai Vašingtonas paėmė Lenkiją už trumpo pavadėlio.

„Karštame komentare“ jau prieš kelerius metus buvo paskelbtos buvusio Lenkijos diplomato Slavomiro Borovy, dirbusio slaptuose JAV FTB projektuose, dokumentų, kurie buvo nusiųsti Europos saugumo struktūroms, kopijų ištraukos.

2006 m. spalio 12 d. dokumento (adresuoto buvusiam JAV prezidentui Dž.H.Bušui, tuometiniam prezidentui Dž.Bušui, viceprezidentui D.Čeiniui) 4 punkte teigiama, kad „britų žvalgyba MI 6 ir FTB agentai raportavo, jog Kvasnievskis (Lenkijos karinė žvalgyba/GRU) nusiuntė karinius patarėjus ir konsultantus į Al Qaeda gerokai prieš rugsėjo 11-osios atakas, ir buvo įsitraukęs į ginklų prekybą teroristams“.

Pagal šiuos dokumentus, siųstus Europos saugumo struktūroms, galima daryti prielaidą, kad ginklų prekyba ir bendradarbiavimas su Al Qaeda ir buvo tas „kabliukas“, ant kurio pasikabino Lenkijos valdžia ir pradėjo savo tarnystę Vašingtonui.

Taigi, ką mes turime? Iš vienos pusės – Rusija, palikusi Lietuvoje apie 30 tūkstančių „svetimkūnių“, ir stabdanti iš vidaus Lietuvos, kaip valstybės, augimą, nes, pagal Rusijos slaptosios tarnybos analitinę medžiagą, Lietuva yra gilias istorines šaknis turinti valstybė ir ją reikia kiek įmanoma susilpninti; iš kitos pusės – Lietuvos „gelbėtojas iš TSRS“ Vašingtonas, kurio analitinėje medžiagoje Lenkijai numatytas Rytų Europos lyderės vaidmuo, o Lietuva, pagal jį, - tik Lenkijos provincija.

Tai reiškia, kad Lietuva atsidūrusi tarp kūjo ir priekalo. Ir vienu, ir kitu atveju susiduriame su Lietuvos, valstybingumo ir išlikimo valstybe – o ne kieno nors provincija – problema.

Ir štai dabar iškyla labai rimtas klausimas: o ar Lietuva turi savo slaptąją analitinę tarnybą, kuri, kilus tokiam svarbiam klausimui, paimtų baltą voką, kuriame būtų analitinė, rimta medžiaga, atsakymas į klausimą – o ką tokiu atveju reikėtų daryti? Kokia turėtų būti Lietuvos valstybinė politika, kad gilias istorines šaknis turinti valstybė toliau augtų ir stiprėtų kaip valstybė, o neitų Lietuvos virtimo Lenkijos provincijos ar savęs susinaikinimo kryptimis? Koks kompleksas priemonių turi būti įgyvendinamas ir skubiai?

Juk iš tiesų – jeigu Rusija turi savo analitinę tarnybą, Lenkija – savo, o Amerika savo, ir jie turi pasirengę savo analizes, kodėl Lietuva turi būti tarsi kokia našlaitė ir būtinai vykdyti svetimų valstybių analitikų parengtas strategijas, nežiūrėdama ir neanalizuodama, Lietuvai tai naudinga ar ne? Verčia Vašingtonas Lietuvą Lenkijos provincija? Dėkim Vašingtonui ant stalo žvalgybinius popierius – užšantažavot Lenkiją dėl ginklų prekybos Al Qaedai? Tai ir polonizuokitės patys – Lietuva yra sena valstybė ir Lenkijos provincija nebus.

Tai, kad Lietuva neturi savo analitinės tarnybos, kad Lietuvai neleidžiama augti kaip valstybei – naikinama tautinė savimonė, tautinis identitetas ir pan., rodo ir viešoji erdvė – kaip puikiai veši spec.propaganda, nukreipta prieš tautiškumą, ir kiek tos spec.propagandos įrankių yra politikų (ir kai kurių politinių jėgų) tarpe. Tai – Lietuvos slaptųjų tarnybų absoliutus fiasko.

Tuo tarpu Didžiojoje Britanijoje, pvz., kaip tik vykdoma priešinga nei Lietuvoje spec.propaganda: britų žvalgyba MI 5 parengė projektą, kurio įgyvendinimui pritraukė žiniasklaidą, istorikus, muziejų ekspertus ir pan., ir per metus taip pakėlė britų domėjimąsi savo istorija, kad britai ne šiaip ėmė domėtis savo valstybės istorija – ėmė didžiuotis ja. Ir dėl to britų niekas nacionalistais nevadina. Priešingai – pabandytumėt! Be to, kasdienės naujienos apie Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos narius, skleidžiamos per visą pasaulį „užsienio naujienų“ skiltyse, - taip pat Didžiosios Britanijos žvalgybos spec.propagandos dalis: žiūrėkite, kokia pas mus monarchija ir kokia mūsų valstybė! (Apie Anglijos princo žmonos nėštumą ir savijautą net Lietuvos žiniasklaida pagrindiniuose pranešimuose informuoja).

Štai kaip britų slaptosios tarnybos vykdo spec.propagandą ir „serga“ už savo valstybę. O ką mes stebime Lietuvoje?

Mūsų pačių, mūsų valstybės ir mūsų istorijos menkinimą, žeminimą, net kaltinimus – kad neįsivedame „dvikalbystės“ ar kad Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės dieną – išdrįstame išeiti į gatves su tautinėmis vėliavomis ir tautiniais rūbais. (Beje, pagal tokią, kaip Lietuvoje, vykdomą spec.propagandos logiką, ir Didžiojoje Britanijoje tie, kurie suplūdo pasipuošę ir su britų vėliavomis pasižiūrėti princo Viljamo vestuvių ir bučinio su savo žmona Katerina, turėtų būti patraukti administracinėn ar net baudžiamojon atsakomybėn, nes neturėjo leidimo mitinguoti - kaip kad dabar kai kurios politinės ir visuomeninės jėgos siūlo bausti Kovo 11-ąją Gedimino prospektu pražygiavusius ir Lietuvos nepriklausomybės dieną šventusius Lietuvos piliečius ir net Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarus).

Taigi, ar ne metas pagaliau ir Lietuvai susikurti savo analitinę tarnybą ir pradėti žiūrėti savo VALSTYBĖS – auginti pasididžiavimą mūsų garbinga istorija, gilias istorines šaknis turinčia mūsų valstybe, ir užkardyti užsienio valstybių spec.propagandą viešojoje erdvėje? Turi būti aiškiai įvardinti tiek politikai, tiek visuomenininkai, tiek visokios visuomeninės organizacijos ir pan., kurie yra įrankiai tiek „kūjo“ (Rusijos slaptųjų tarnybų – neleisti Lietuvai augti kaip valstybei, naikinti valstybingumą iš vidaus), tiek „priekalo“ (Vašingtono/Lenkijos – stiprinti Lenkijos įtaką Rytų Europoje, polonizuojant Lietuvą). Nes tikrai netikiu, kad Lietuva neturi analitinių protų ir pati negali pasirengti sau analitinių medžiagų – kas čia vyksta, ko mes čia murdomės ir kaip pagaliau išbristi iš tos jau dvokti pradėjusios kitų šalių slaptųjų tarnybų spec.propagandos balos?

Karštas komentaras, 2013-03-20Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com