…Symbolem ciemnoty politycznej, głupoty mas, symbolem krótkowzroczności, jakiegoś specyficznego chamstwa, ciasnoty nieprawdopodobnej, obłędu nieomal - niech służy fakt następujący: oto nad Wilnem, nad lotniskiem Porubanku, błyszczy czerwona gwiazda bazy sowieckiej. Straszliwy cień czerwonego terroru pada na życie, mienie i sumienie chrześcijańskiej ludności. Tymczasem ludność ta nie ma nic lepszego do roboty, jak tłuc się wzajemnie po własnych świątyniach, tłuc do krwi podczas modłów, spierając się o to - czy w kościołach katolickich śpiewane być mają pieśni w języku polskim, czy litewskim!!! Józef Mackiewicz. Prawda w oczy nie kole, 2002

Šiais metais leidykla „Odilė“ išleido Dariaus Kuolio knygą „Apie Respublika. Iš archyvų ir ambonų“, kurioje autorius mėgina sieti senąją Lietuvos Kunigaikštystę su moderniąja Lietuva, atskleisdamas tas jungtis, kurios jam atrodo svarbios ir šiandienos visuomenei.

Į knygą sudėti akademiniai ir eseistiniai Dariaus Kuolio tekstai, kuriuose nagrinėjamos respublikos ir laisvės idėjos, svarstomi bendruomenės tapatybės, istorinio pasakojimo, švietimo politikos, santykių su Rusija ir Lenkija klausimai.
Kaip pažymi dr. Gediminas Mikelaitis„[...]D. Kuolys savitai tęsia kun. Stasio Ylos, Vytauto Kavolio mintis kaip idėjų istorikas: analizuoja jungtis tarp senosios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir modernios Lietuvos Respublikos asmenybių, vaizdinių, idėjų, vertybių ir elgsenų. Kartu jis grindžia savo mintis praktiko patirtimi, įgyta su kitais brėžiant atkurtos Lietuvos Respublikos raidos perspektyvas, projektuojant ir įgyvendinant švietimo reformą.
Knygos tekstai atskleidžia dramatišką įtampą, persmelkusią Lietuvos politinį ir intelektualinį gyvenimą.
[...]D. Kuolio knyga atveria jungtis tarp senosios Kunigaikštystės ir šiuolaikinės Lietuvos, aktualizuoja praeities patirtis, skatina akademines diskusijas apie nūdienę Lietuvos tikrovę ir lietuvių politėjos ateities kelius“.
Darius Kuolis, 2022: Apie Respublika. Iš archyvų ir ambonų, Vilnius: Odilė.
ISBN 978-609-8222-55-5, psl. 568.
***
Darius Kuolys (g. 1962 m. Vilniuje) – kultūros istorijos tyrinėtojas, visuomenės veikėjas, politikas, 1990–1992 m. – Lietuvos kultūros ir švietimo ministras.
Alkas.lt nuotraukoje : knygos autorius D. Kuolys.
Redakcija.

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com