…I wypuściłbym na Europę patrole mongolskich opryczników, aby nahajami z byczej skóry, strzegły wolności słowa, i nie dopuszczały przemocy jednego z tych słów nad drugim. Bo nie to wydaje mi się najważniejsze w życiu, jakie kto ma przekonania, a to jedynie - by każdy je mógł swobodnie wypowiadać. Józef Mackiewicz. Gdybym był chanem… Kultura, 1958

Regis, buvo teisus Czeslawas Miloszas: Vidurio Europos žmonės vis dar turi svarbių žinių Vakarų žmonėms.

Šiųmetine Nobelio taikos premija įvertinto Ukrainos Pilietinių laisvių centro vadovė Oleksandra Matvijčuk dalinasi šio karo patirtimi:
„Aš ir mano kolegos [per šiuos karo mėnesius] apvažiavome labai daug Europos ir Šiaurės Amerikos šalių: mūsų esminė patirtis - mes neišvydome teisingumo poreikio. Bent jau tų žmonių, kurie priima sprendimus.
Mes matėme taikos poreikį, Rusijos, kuri išėjo iš proto ir tapo nenuspėjama, baimę, bet neišvydome teisingumo poreikio. Ir tai reiškia, kad mums būtina dirbti siekiant pakeisti mąstymo paradigmą.
Mums reikia paaiškinti tarptautiniams partneriams, kad mūsų pasaulio pusėje neįmanoma taika be teisingumo. Nes Rusija dešimtmečius imasi karo kaip savo geopolitinių interesų įgyvendinimo priemonės, o karo nusikaltimų - kaip būdo karui laimėti. Ir jie patyrė, kad gali daryti viską, ką nori. Todėl kad jie nebuvo nubausti už karo nusikaltimus nei Čečėnijoje, nei Moldovoje, nei Gruzijoje, nei Malyje, nei Libijoje, nei Sirijoje...
Todėl, kol mes šito nenutrauksime, kol neparodysime, kad teisingumas yra, nebus pastovios taikos mūsų regione.
[...]
Putinas sustos, kai jį sustabdys.“
Reuters nuotrauka.
Darius Kuolys, facebook.

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com