…Wobec zazębienia interesów międzynarodowych, nie ma już dziś miejsca na suwerenności państwowe starego typu. Jeżeli jakiś naród chce pozostać suwerennym, winien rozumieć, że taka możliwość istnieje jedynie przez integralne włączenie się do wolnego świata. …Musimy zdać sobie sprawę, że zachodzi wielki proces przejścia od dotychczasowego „adwokatowania” interesom narodowym, do „adwokatowania” interesom ludzkim. Józef Mackiewicz. Zwycięstwo prowokacji, 1962

Taip Vilniaus paminklų apsaugos būklę balandžio 18 d. apibūdino protesto akcijos dalyviai, susirinkę prie buvusio Misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčios, kartu pažymėdami ir Tarptautinę paminklų apsaugos dieną.

Suniokota aplinka ir išraustos didžiulės duobės naujosios nomenklatūros ir naujaturčių namams bei garažams, kurie bus pastatyti ant vaizdingos aukštumos, vadinamos

Išganytojo kalnu, prie pat buvusio Misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčios – šitaip, be abejo, pasireiškia didžiausias ciniškumas ir amoralumas, būdingas visiems tiems, kurie inicijuoja šias statybas, o pirmiausia – sostinės valdžiai ir Paminklų apsaugos departamentui.

Pagaliau tai nėra vieninteliai tokios rūšies nusikalstami veiksmai prieš Vilniaus ir Lietuvos paminklus bei istoriją. Tai įrodo Gedimino kalno būklė, išplėstas pastatas Vilniaus senamiestyje (Didžioji g. 9), įtrauktame į UNESCO sąrašą, naikinamas Trakų senamiestis, ketinimai imtis panašių veiksmų Kuršių Nerijoje ir pan., ir t. t.

Teisus buvo Vitas Vasiliauskas, D. Grybauskaitės rinkimų štabo vadovas, po 2009 m. prezidento rinkimų pareiškęs žiniasklaidai, kad nuo šiol moralės normos nebeegzistuoja („etika ir moralė yra ne šio pasaulio dimensijos“). O kadangi moralės normos yra teisės pagrindas, tad šių pokyčių pasekmes dabar jaučiame kiekviename žingsnyje.

Nuotraukose: taip atrodė teritorija ant Išganytojo kalno prie buvusio Misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčios prieš kelias dienas; protesto akcijos dalyviai.

Videofilmas: 2017 m. balandžio 18 d. protesto akcijos fragmentai.

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com