…Symbolem ciemnoty politycznej, głupoty mas, symbolem krótkowzroczności, jakiegoś specyficznego chamstwa, ciasnoty nieprawdopodobnej, obłędu nieomal - niech służy fakt następujący: oto nad Wilnem, nad lotniskiem Porubanku, błyszczy czerwona gwiazda bazy sowieckiej. Straszliwy cień czerwonego terroru pada na życie, mienie i sumienie chrześcijańskiej ludności. Tymczasem ludność ta nie ma nic lepszego do roboty, jak tłuc się wzajemnie po własnych świątyniach, tłuc do krwi podczas modłów, spierając się o to - czy w kościołach katolickich śpiewane być mają pieśni w języku polskim, czy litewskim!!! Józef Mackiewicz. Prawda w oczy nie kole, 2002

Muziejus laukia sovietinę praeitį menančių daiktų Drukuj
Autor: Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas   
Wtorek, 07 listopada 2017

Jau daugiau nei dvidešimt metų gyvename nepriklausomoje Lietuvoje. Sovietmetis pamažu grimzta į praeitį ir tampa istorikų domėjimosi objektu. Tačiau užmiršti jo nevalia – ir patys turime prisiminti, ir jaunimui reikia papasakoti apie sovietinio režimo kasdienybę ir jo pastangas suformuoti sovietinį žmogų. Siekiant objektyviai pažvelgti į sovietinės Lietuvos laikotarpį, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse kuriama nauja ekspozicija „Projektas – homo sovieticus“. Ir tam mums reikia Jūsų pagalbos!

Galbūt Jūsų namuose dar yra sovietinę praeitį menančių daiktų, pvz., draudžiamos muzikos plokštelė, sovietinių šokoladinių saldainių dėžutė, džinsų antsiuvas „Levis“, diržas, tautinė juostelė (vietoj kaklaraiščio), balta mokyklinės uniformos apykaklė, sovietinis konstruktorius vaikams, žaislinis šautuvas, žaidimų kortos su nuogomis figūromis, močiutės atributas (pvz., skarelė), litai su prezidentu Antanu Smetona ar Vytautu Didžiuoju, kapeikos ar rublis, draugijos suvažiavimo bilietas, partinis bilietas, draugovininko raištis, nedidelio formato Lenino portretas su prierašu. Muziejų domintų ir spaudiniai: lietuvybės mokymo Sibire leidinys, sąsiuvinis ar pan., „Žinijos“ draugijos brošiūra. Taip pat nuotraukos iš darbo savo ūkyje, buities nuotraukos komunaliniame bute ir sovietmečiu nelegalaus darbo nuotraukos.

Muziejus laukia net ir sąraše neišvardytų daiktų ar kitų įdomių eksponatų, galinčių padėti atskleisti sovietinę kasdienybę.

Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas

Žirmūnų g. 1F, LT-09239 Vilnius

Tel. (8 5) 275 1223

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.genocid.lt